S čím děti pracují?

Mami, tati, to nás baví!

Orrfův instrumentář

Carl Heinrich Maria Orff (1895-1982) byl německý skladatel expresivní hudby a pedagog, po kterém je pojmenován instrumentář tzv. Orffových nástrojů pro výuku hudební výchovy. Orffovy nástroje jsou hudební nástroje podporující cíle Musik für Kinder. Mezi tyto nástroje patří zvonkohry, xylofony, metalofony a mnohé malé bicí nástroje. Tímto instrumentářem postupně od základů vybavujeme obě třídy mateřské školy. Nástroje nám dodávají přední světové firmy Rohema a Studio 49.

Stavebnice Kapla

Slovo KAPLA je zkratka z holandského "Kabouter Plankjes", což se dá volně přeložit jako "dřívka pro skřítka", nebo také "magická dřívka". Za zrozením této vskutku geniální stavebnice stojí klukovský sen jejího tvůrce historika umění a restaurátora starého nábytku Toma van der Bruggena. Zjistil, že problémem klasických kostek je jak jejich nedostatečná přesnost, tak jejich tvar - neumožňoval stavbu střech, překladů a podlah. Nechal se inspirovat dřevěnými trámy středověkých staveb a po různých experimentech zvolil poměr stran dřívka 1:3:5, tedy výška je třikrát větší než tloušťka a délka je pětkrát větší než výška. Tyto celočíselné poměry umožňují s jediným rozměrem dřívka postavit nejrůznější stavební prvky.

Grafický lis

Seznamujeme děti se základními grafickými technikami a vedeme je k experimentování.

Školní mikroskopy

Děti v mateřské škole pracují s kvalitními celokovovými mikroskopy Student VI, které jsou navrženy pro výuku na základních školách. Student VI je oblíben ve školních zařízeních z důvodu pevné a stabilní konstrukce, odolných ovládacích prvků, kvalitní celoskleněné optiky a bohaté výbavy. Mikroskopy jsou vybaveny třemi objektivy v revolverové hlavici a nabízí tak potřebný rozsah zvětšení 40-400x, což je při použitém typu osvětlení optimální rozsah.

Matematická gramotnost

Věděli jste, že matematickou gramotnost, tedy schopnost poznat a pochopit roli, kterou hraje matematika ve světě člověka, rozvíjíme i u dětí předškolního věku? Podpořit rozvoj této gramotnosti můžete i Vy.

Více číselných archů naleznete zdarma ke stažení zde.

Rozvoj hrubé motoriky

Rozvoj hrubé motoriky podporujeme u dětí každý den. Jedná se jak o vědomý rozvoj pohybů celého těla a velkých svalových skupin dítěte nebo přirozeného pohybu v podmínkách, které dítě dále rozvíjejí. Ovládání a držení těla, koordinaci horních a dolních končetin a rytmizaci pohybů. K tomu jsou dřevěná houpací prkna tou pravou pomůckou, která děti baví.

Novinky v dětské knihovně

Zdroj: Houby