Provoz mateřské školy

Jak a kdy platit školné?

Školka je pro děti v provozu od 6:00 do 16:00 hodin (včetně prázdnin). V době od 6:00 do 7:00 a od 15:00/15:30 do 16:00 hodin provoz zajišťuje jedna učitelka v jedné třídě (viz vývěska ve vestibulu mateřské školy). Ráno přivádějí rodiče své děti do 8:00 hodin, poté se škola z bezpečnostních důvodů zamyká. Rodiče nebo zákonní zástupci dítěte jsou povinni předat osobně dítě paní učitelce, teprve potom mohou opustit mateřskou školu. V měsících červenci a srpnu může ředitelka mateřské školy po dohodě se zřizovatelem stanovený provoz omezit nebo přerušit, a to zejména z důvodu stavebních úprav, předpokládaného nízkého počtu dětí, nedostatku pedagogického personálu, apod.  Rozsah omezení nebo přerušení ředitelka mateřské školy oznámí zákonným zástupcům dětí nejméně 2 měsíce předem.

Vyzvedávání dětí

Po o nebo po spa?

Po obědě od 12:00 do 12:15 hodin, odpoledne od 14:30 do 16:00 hodin. Rodiče nebo zákonní zástupci vyzvedávají dítě z mateřské školy osobně. Zákonní zástupci mohou pověřit vyzvednutím dítěte jinou osobu. Pověření musí být písemné, musí být podepsáno zákonným zástupcem dítěte a musí být předáno ředitelce školy.

Organizace dne v mateřské škole

Každý den je stejný a přitom jedinečný

6:00 - 9:30
                   spontánní a řízené činnosti s výchovně-vzdělávacím programem, hygiena, ranní svačinka a příprava na pobyt venku

9:30 - 11:30
                   příprava na pobyt venku, pobyt venku

11:30 - 12:00
                   hygiena, oběd

12:00 - 14:00
                   hygiena, včetně čištění chrupu, odpočinek dětí (délka odpočinku dle skutečné potřeby dětí, nejméně však 45 minut)

14.00 - 16:00
                   hygiena, odpolední svačinka, didakticky zacílené činnosti, hry a zájmové aktivity dětí

Denní režim s konkrétními časy v rámci jednotlivých třídy najdete na nástěnkách u tříd a v dokumentech školy (ŠVP, Školní řád).

Stanovení podmínek pro úhradu úplaty

Jak a kdy platit školné?

Úplata za vzdělávání

Příspěvek na částečnou úhradu nákladů MŠ činí 800 Kč za 1 měsíc (celodenní docházka).

Úplata za školní stravování

Děti do 6 let celkem 41 Kč.

Děti, které během školního roku dovrší 7 let (děti s odkladem povinné školní docházky) celkem 45 Kč.

Úplata za kalendářní měsíc je splatná do 15. dne tohoto kalendářního měsíce. Zákonný zástupce dítěte uhradí úplatu bezhotovostním převodem na určený bankovní účet mateřské školy. Zástupce dítěte je povinen oznámit v mateřské škole předem známou nepřítomnost dítěte. Není-li nepřítomnost předem známá, omluví dítě neprodleně. S tím souvisí i odhlašování obědů. Obědy je možné odhlásit nebo přihlásit každý pracovní den v době od 6:30 do 12:00 hod. a to vždy den předem při vědomé nepřítomnosti dítěte, nebo před jeho opětovným nástupem (např.: páteční oběd je nutné odhlásit nebo přihlásit nejpozději ve čtvrtek do 12:00), pouze po víkendu v pondělí ráno do 7:30 je možné odhlásit oběd na ten den, tedy na pondělí, po 7:30 už nebude na odhlášení oběda brán zřetel a oběd bude automaticky započítán.

Neodhlášený oběd (v případě náhlého onemocnění) si mohou rodiče vyzvednout a odnést ve vlastních jídlonosičích v době vydávání obědů 11:15 do 11:30 hod (platí pouze v první den nepřítomnosti).

Personální obsazení školy

Kdo se stará o spokojenost vašich dětí?

VEDENÍ NAŠÍ MATEŘSKÉ ŠKOLY

Bc. Lenka Habartíková                                ředitelka, předškolní pedagog

I. třída BERUŠKY 3 - 5 let

Mgr. Helena Adámkovápředškolní pedagog